bezpłatne czasopismo polonijne ukazujące się w Niemczech | „KONTAKTY“ | In polnischer Sprache für Deutschland

Tel. 030 / 324 16 32
Fax: 030 / 357 91 850
webmaster@kontakty.org

1995 – 2024

Poradnik

Z Poradnika Fizjoterapeuty

Ból w okolicy barku. Bardzo często jego przyczyną może być ,,przedźwiganie”, jeśli ktoś wykonuje pracę fizyczną, ale również u osób pracujących ma- nualnie bądź przy komputerze lub telefonie oraz u kierowców mogą z czasem rozwinąć się problemy z bólem barku czy też u osób starszych lub sportow- ców. Problem może być również wynikiem urazu bądź choroby reumatoidalnej.

Czytaj więcej

Pasty kanapkowe

Proste przepisy na pasty kanapkowe — praca to kilka minut. Pasty kanapkowe są ratunkiem dla osób zapracowanych i rodzin z dziećmi. Dzięki nim dosłownie w kilka chwil można wyczarować pyszne i zdrowe śniadanie.

Czytaj więcej

Kulinarny marzec 

Nieubłagany czas nie chce zwolnić , a wręcz przyspiesza. Lecz kogokolwiek zapytam, każdy niecierpliwie czeka już na wiosnę. Marzą rodacy o ciepłych słonecznych dniach, o kwiatach i śpiewie ptaków, a w skrytości na pewno  marzą o miłości, o wiosennym zakochaniu.

Czytaj więcej

Polka na emigracji bez stresu – czy to możliwe?

O tym, jakie konsekwencje niesie za sobą decyzja o wyjeździe, jak się do niej przygotować, ale także – jak odnaleźć się w nowym miejscu i pozostać sobą w zmieniających się okolicznościach życia rozmawiamy z pedagożka, coachką trenerką – Magdaleną Draniewicz.

Czytaj więcej

Renciści pytają, doradca rentowy odpowiada

Mam zarówno wcześniejsze, jak i w ostatnim czasie wystawione- według nowego wzoru- świadectwa pracy, które są dokładniejsze, bo podają coroczne zarobki. Zastanawiam się, czy je również przedłożyć, jako uzupełnienie już przedłożonych, czy poprzestać już na tych starych?

Czytaj więcej
Najnowsze wydanie - kwiecień 2024