bezpłatne czasopismo polonijne ukazujące się w Niemczech | „KONTAKTY“ | In polnischer Sprache für Deutschland

Tel. 030 / 324 16 32
Fax: 030 / 357 91 850
webmaster@kontakty.org

1995 – 2024

Poradnik

Chwila dla znawców grila

Sezon grillowy już w pełni. Podczas ciepłych weekendów wielu rodaków spotyka się, by zjeść pyszną karkówkę czy szaszłyki. Jednym z najczęstszych wyborów na grilla jest jednak klasyk – pyszna i soczysta kiełbasa.

Czytaj więcej

Z bieganiem da się żyć

Bieganie uważałem za sport nudny, monotonny i męczący… do czasu zerwania ACL i zawieszenia “kariery” koszykarza-amatora. Po co właściwie truchtać bez piłki, pytałem. Dziś przebiegłem berliński półmaraton i podtrzymuję – jest to męczący sport. Ale na pewno nie nudny!

Czytaj więcej

Wybór biura nieruchomości przez sprzedającego

Sprzedaż nieruchomości nie jest łatwym zadaniem. Równie trudny jest wybór agencji nieruchomości, z którą współpraca będzie układała się pomyślnie. Na co należy zwrócić uwagę wybierając agenta nieruchomości, któremu powierzymy sprzedaż naszego mieszkania lub domu?

Czytaj więcej

Z Poradnika Fizjoterapeuty

Ból w okolicy barku. Bardzo często jego przyczyną może być ,,przedźwiganie”, jeśli ktoś wykonuje pracę fizyczną, ale również u osób pracujących ma- nualnie bądź przy komputerze lub telefonie oraz u kierowców mogą z czasem rozwinąć się problemy z bólem barku czy też u osób starszych lub sportow- ców. Problem może być również wynikiem urazu bądź choroby reumatoidalnej.

Czytaj więcej

Polka na emigracji bez stresu – czy to możliwe?

O tym, jakie konsekwencje niesie za sobą decyzja o wyjeździe, jak się do niej przygotować, ale także – jak odnaleźć się w nowym miejscu i pozostać sobą w zmieniających się okolicznościach życia rozmawiamy z pedagożka, coachką trenerką – Magdaleną Draniewicz.

Czytaj więcej

Renciści pytają, doradca rentowy odpowiada

Mam zarówno wcześniejsze, jak i w ostatnim czasie wystawione- według nowego wzoru- świadectwa pracy, które są dokładniejsze, bo podają coroczne zarobki. Zastanawiam się, czy je również przedłożyć, jako uzupełnienie już przedłożonych, czy poprzestać już na tych starych?

Czytaj więcej
Najnowsze wydanie - czerwiec 2024