bezpłatne czasopismo polonijne ukazujące się w Niemczech | „KONTAKTY“ | In polnischer Sprache für Deutschland

Tel. 030 / 324 16 32
Fax: 030 / 357 91 850
webmaster@kontakty.org

1995 – 2024

Wybór biura nieruchomości przez sprzedającego

Sprzedaż nieruchomości nie jest łatwym zadaniem. Równie trudny jest wybór agencji nieruchomości, z którą współpraca będzie układała się pomyślnie. Na co należy zwrócić uwagę wybierając agenta nieruchomości, któremu powierzymy sprzedaż naszego mieszkania lub domu?

Profesjonalizm to podstawa

Klient, który niecodziennie ma do czynienia z handlem nieruchomościami, nie ma świadomości, jak duża wiedza jest potrzebna, by sprzedać nieruchomość. 

Sporządzenie dobrej oferty nieruchomości, która posłuży jej szybkiej sprzedaży, rozpoczynam od przygotowania nieruchomości poprzez zrobienie wywiadu z właścicielem i wykonania zdjęć, które ukażą się w ofercie. Warto pamiętać, że klient kupuje oczami i dlatego wielką uwagę przykładam do tego, by zdjęcia mieszkania były ciekawe i w jak najlepszym świetle pokazywały mieszkanie. Dokładny opis nieruchomości oraz atrakcyjne zdjęcia to podstawa dobrze sporządzonej oferty, która ukaże się w mediach i najpopularniejszych portalach internetowych w Niemczech. Wydawałoby się, że na tym koniec, ale tak naprawdę jest to początek procesu sprzedaży. Kolejnym krokiem jest przeprowadzenie sprawnego procesu sprzedaży, który oparty jest na umiejętności komunikacji. Przede wszystkim trzeba zebrać całą dokumentację, potrzebną do transakcji. Często konieczny jest kontakt ze wspólnotą mieszkaniową lub znalezienie dokumentacji w archiwum.

Dialog podstawą dobrej komunikacji

Praca pośrednika nieruchomości polega na rozmowach, negocjacjach oraz ciągłych kontaktach z ludźmi. Pracując w zawodzie pośrednika wiem, że komunikacja to przede wszystkim dialog. Rozmowa, wsłuchanie się w potrzeby klienta oraz umiejętność zdiagnozowania oraz nazwania marzeń to pierwszy krok do zakończenia transakcji sukcesem.

Dzięki umiejętności słuchania oraz rozpoznawania potrzeb klienta dużo szybciej jestem w stanie doprowadzić do pozytywnego zakończenia procesu sprzedaży. Wieloletnia znajomość rynku pozwala pomóc w określeniu realiów rynku, co przekłada się na skrócenie czasu sprzedaży nieruchomości.

Wybór agencji nieruchomości to przede wszystkim wybór pośrednika, który dzięki umiejętnościom, wiedzy oraz doświadczeniu w sprawny sposób przeprowadzi klienta przez zawiłości procesu negocjacji, pomoże w zgromadzeniu dokumentów niezbędnych do zbycia nieruchomości oraz przygotuje transakcję od strony formalnej.

Dlaczego warto skorzystać z moich usług?

Po pierwsze mam odpowiednie wykształcenie, przygotowanie zawodowe i doświadczenie w obrocie nieruchomościami, a także znajomość przepisów dotyczących nieruchomości. Biegle władam językiem niemieckim, angielskim, włoskim, hiszpańskim i oczywiście polskim :). Mogę poszczycić się tytułem wykwalifikowanego sprzedawcy i posiadam nie tylko odpowiednie przeszkolenie, ale także licencję maklera nieruchomości. Obrót nieruchomościami związany jest także ze znajomością obowiązujących przepisów prawnych. Regularnie dokształcam się, aby być na bieżąco ze wszystkimi zmianami. Prawo niemieckie różni się od polskiego, dlatego trzeba pamiętać o jego specyfice, aby uniknąć przykrych i kosztownych konsekwencji.

Po drugie na bieżąco sprawdzam informację dotyczące aktualnej specyfiki niemieckiego rynku nieruchomości, co sprawia, że możesz mieć stuprocentową pewność co do rzetelności wyceny i transakcji. 

Po trzecie na rynku niemieckim działam od wielu lat, podczas których zdążyłam zgromadzić wokół siebie grono znakomitych fachowców z branży prawnej, architektonicznej i budowlanej.

Wszystkie te elementy przekładają się na odpowiednio dużą liczbę zadowolonych klientów.

Możesz zgłosić swoją nieruchomość do sprzedaży dzwoniąc pod numerem telefonu +49 171 238 14 95 lub wysyłając e-maila na adres olga@immolla.com. 

Dlaczego warto wynająć pośrednika nieruchomości?

Jakie korzyści przyniesie Ci praca z maklerem nieruchomości w Berlinie? Jakich usług maklerskich możesz oczekiwać w zakresie sprzedaży i wynajmu?

– szczegółowe doradztwo na niemieckim rynku nieruchomości

– precyzyjna i wiarygodna wycena nieruchomości w Berlinie

– zorientowany na grupy docelowe marketing nieruchomości

– rzetelna obsługa umów najmu i kupna

– współpraca z doradcami finansowymi, architektami, prawnikami, notariuszami i firmami budowlanymi

Jako pośrednik w obrocie nieruchomościami działam na terenie całego Berlina i Niemiec. Od niedawna współpracuję ze szczecińskim biurem, oferując nieruchomości położone w województwie zachodniopomorskim na niemieckich portalach internetowych. Szukam dla niemieckich klientów mieszkań i domów położonych w Polsce.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub chciałbyś uzyskać szczegółową poradę, proszę o bezpośredni kontakt. Szczegółowa i profesjonalna obsługa każdego klienta nieruchomości jest istotnym elementem mojej oferty. Jestem zawsze do Twojej dyspozycji, jeśli masz pytania dotyczące aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości w Niemczech lub cen nieruchomości. Obiektywna i dokładna wycena nieruchomości w Berlinie i okolicach jest jedną z moich specjalizacji.

Autor: Olga Martin, Pośrednik Nieruchomości w Niemczech – www.immolla.com

Moją specjalizacją jest zakup, wynajem i sprzedaż nieruchomości w Niemczech. Pomagam moim klientom przejść bezpiecznie przez każdy etap sprzedaży. 

Pracuję w pięciu językach: niemieckim, angielskim, włoskim, hiszpańskim i oczywiście polskim.

Udostępnij post:

Interesujące artykuły

Najnowsze wydanie - czerwiec 2024