bezpłatne czasopismo polonijne ukazujące się w Niemczech | „KONTAKTY“ | In polnischer Sprache für Deutschland

Tel. 030 / 324 16 32
Fax: 030 / 357 91 850
webmaster@kontakty.org

1995 – 2024

Poradnik

Polka na emigracji bez stresu – czy to możliwe?

O tym, jakie konsekwencje niesie za sobą decyzja o wyjeździe, jak się do niej przygotować, ale także – jak odnaleźć się w nowym miejscu i pozostać sobą w zmieniających się okolicznościach życia rozmawiamy z pedagożka, coachką trenerką – Magdaleną Draniewicz.

Czytaj więcej

Kulinarny marzec 

Nieubłagany czas nie chce zwolnić , a wręcz przyspiesza. Lecz kogokolwiek zapytam, każdy niecierpliwie czeka już na wiosnę. Marzą rodacy o ciepłych słonecznych dniach, o kwiatach i śpiewie ptaków, a w skrytości na pewno  marzą o miłości, o wiosennym zakochaniu.

Czytaj więcej

Polski rarytas

Pierogi to potrawa, którą zachwycają się nie tylko Polacy. Gdy odwiedzają nas turyści z zagranicy, właśnie to danie wybierają goszcząc w polskich restauracjach. Pierogi uważane są na naszą narodową potrawę, wygrywamy nimi wszystkie rankingi kulinarne, lecz jednak przybyły one do nas z Chin.

Czytaj więcej

Renciści pytają, doradca rentowy odpowiada

Mam zarówno wcześniejsze, jak i w ostatnim czasie wystawione- według nowego wzoru- świadectwa pracy, które są dokładniejsze, bo podają coroczne zarobki. Zastanawiam się, czy je również przedłożyć, jako uzupełnienie już przedłożonych, czy poprzestać już na tych starych?

Czytaj więcej
Najnowsze wydanie - marzec 2024