bezpłatne czasopismo polonijne ukazujące się w Niemczech | „KONTAKTY“ | In polnischer Sprache für Deutschland

Tel. 030 / 324 16 32
Fax: 030 / 357 91 850
webmaster@kontakty.org

1995 – 2024

Wygraj nagrodę

Lato, wakacje, luz i chęć dzielenia się swoimi wspomnieniami z wakacji, to wspaniała okazja by wygrać cenną nagrodę. Weź udział w konkursie KONTAKTÓW LATO 2024 lub opisz jak budujesz relacje ze swoim nastoletnim dzieckiem.

Kiedyś, będąc dziećmi, mieliśmy swoje pomysły na urządzenie świata. Często całkowicie inne niż nasi rodzice. Dziś to nasze dorastające dzieci chcą samodzielnie poznawać i urządzać świat według swoich marzeń. To naturalna kolej rzeczy. Niekiedy bywa to jednak powodem konfliktu i złych emocji w domu. Bywa, że to właśnie my, dorośli wykazujemy więcej oporu i niezrozumienia dla naszych dzieci. Warto więc stale próbować nawiązywać z nimi kontakt i budować dialog. Nawet wówczas, gdy bywa to dla nas trudne i bolesne.

Zachęcamy Was rodziców do podzielenia się swoimi opowieściami o relacjach z Waszymi dorastającymi dziećmi. Czy udało się Wam być z nimi? W jaki sposób to osiągnęliście? Czy to możliwe, aby między Wami, a Waszymi nastolatkami nie było przepaści?

Ufamy, że Wasze opowieści pomogą innym rodzicom znaleźć pomost prowadzący do serca ich dziecka. Warto o tym napisać!!!

Swoje wypowiedzi należy przysłać na adres redakcji pocztą lub drogą e-mailową (webmaster@kontakty.org), z dopiskiem – zezwalam na publikację w miesięczniku KONTAKTY.

Zastrzegamy sobie prawo skrótu tekstów.

Udostępnij post:

Interesujące artykuły

Dni baloniarstwa w lipcu. Podróże statkiem powietrznym

Prekursorskiej próby wzniesienia balonu wypełnionego jedynie gorącym powietrzem, dokonał w 1709 roku Bartholomeo Lourenco de Gusmao. Był on kapelanem nadwornym portugalskiego król Jana V. Od tej chwili, balony jako statki powietrzne nazywamy „portugalkami” lub „Bartolkami”, od imienia ich twórcy.

Czytaj więcej

Ubezpieczenia wakacyjne

Wakacje są okresem planowanym najczęściej już wiele miesięcy naprzód, a także wyczekiwanym z niecierpliwością. Staranne zaplanowanie wycieczki wymaga wielu przygotowań: wybieramy ubrania, zastanawiamy się nad kupnem nowego sprzętu, który wydaje nam się niezbędny lub przydatny.

Czytaj więcej
Najnowsze wydanie - lipiec 2024