bezpłatne czasopismo polonijne ukazujące się w Niemczech | „KONTAKTY“ | In polnischer Sprache für Deutschland

Tel. 030 / 324 16 32
Fax: 030 / 357 91 850
webmaster@kontakty.org

1995 – 2024

Drogie Czytelniczki, Drodzy Czytelnicy!

Co dodaje Wam skrzydeł? Co sprawia, że czujecie się lekko, a co jest dla Was ciężarem? Lipiec to może być doskonały miesiąc na złapanie oddechu. Wdech, wydech, wdech, wydech...

Jak często zauważamy, że oddychamy? A robimy to przecież cały czas! To nasza podstawowa funkcja życiowa, poświęćmy jej trochę uwagi. Pomóc może Wam rozmowa Anny Burek z coachinią oddechu, terapeutką tańca i ruchu oraz nauczycielką jogi – Kingą Konecką. Trenerka mówi o tym, że kontrolując oddech, możemy poczuć się lżej. Stąd już tylko krok do większej świadomości swojego ciała. A zatem nabierzmy powietrza i wpuśćmy je do wszystkich części naszego ciała. Przekonacie się, że proste ćwiczenia dadzą wam lepszą kontrolę nad emocjami, zobaczycie świat wokół was klarowniej.  

W wywiadzie przeczytacie również o tym, że warto swoją uwagę skierować w głąb siebie i zainwestować czas na poznanie tego, co w nas. Oczywiście lato sprzyja eksplorowaniu nowych zakątków, próbowaniu nowych potraw i jeżdżeniu w nowe miejsca, ale pamiętajmy, że być może najważniejsze są podróże w głąb siebie. 

Nie wolno jednak zapominać o rozrywce i czymś dla ciała. Przed nami Berlin Fashion Week, Międzynarodowy Festiwal Katarynek, spotkania komiksowe, darmowy koncert operowy w centrum miasta, konwent gier planszowych i fabularnych, magiczna noc w Ogrodzie Botanicznym… Rozmaitymi wydarzeniami kusi nas Marta Janik a kucharz Bogusław Sypień mówi wprost: nie ma to jak skrzydła … z kurczaka. To potrawa, którą przygotowują szefowie kuchni pod niemal każdą szerokością geograficzną. Niemal wszystkie sieci fast foodów mają je w menu, uwielbiają je dzieciaki w każdym kraju, królują na festynach i grillowych spotkaniach… Istnieją setki a może i tysiące receptur, marynat, ale najlepsze przepisy znajdziecie tylko u nas! 

Jak przeczytacie w lipcowym wydaniu naszego miesięcznika: „Energia bierze się z ruchu, więc w procesie pracy nad sobą chodzi o jej stały przepływ, a nie zatrzymanie.” A zatem: ruszajmy się! 

Lećmy!

Redakcja

Udostępnij post:

Interesujące artykuły

Dni baloniarstwa w lipcu. Podróże statkiem powietrznym

Prekursorskiej próby wzniesienia balonu wypełnionego jedynie gorącym powietrzem, dokonał w 1709 roku Bartholomeo Lourenco de Gusmao. Był on kapelanem nadwornym portugalskiego król Jana V. Od tej chwili, balony jako statki powietrzne nazywamy „portugalkami” lub „Bartolkami”, od imienia ich twórcy.

Czytaj więcej

Ubezpieczenia wakacyjne

Wakacje są okresem planowanym najczęściej już wiele miesięcy naprzód, a także wyczekiwanym z niecierpliwością. Staranne zaplanowanie wycieczki wymaga wielu przygotowań: wybieramy ubrania, zastanawiamy się nad kupnem nowego sprzętu, który wydaje nam się niezbędny lub przydatny.

Czytaj więcej
Najnowsze wydanie - lipiec 2024